BLOG

Wykorzystanie możliwości narzędzi do współpracy na platformie Microsoft 365

02.11.2023 12:50
Wykorzystanie możliwości narzędzi do współpracy na platformie Microsoft 365

W erze cyfrowej zdolność do płynnej współpracy jest niezbędnym atutem dla nowoczesnych firm. Jest to niezbędny element zwiększania produktywności i wydajności w organizacji. Microsoft 365 oferuje zestaw narzędzi do współpracy zaprojektowanych, aby pomóc zespołom współpracować bardziej efektywnie, gdziekolwiek się znajdują. Dzięki narzędziom takim jak Microsoft Teams, SharePoint i OneDrive, firmy mogą usprawnić przepływy pracy, dzielić się pomysłami i utrzymywać wysoki poziom komunikacji. Niniejszy artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat 10 narzędzi do współpracy Microsoft 365, które są integralną częścią zwiększania produktywności.

Współpraca grupowa online: niezbędna w każdym nowoczesnym miejscu pracy

Zmieniająca się dynamika nowoczesnego miejsca pracy i rozprzestrzenianie się telepracy zwiększyły potrzebę efektywnej współpracy grupowej. W samych Stanach Zjednoczonych około 4,7 miliona pracowników pracuje obecnie z domu, co wymaga narzędzi umożliwiających komunikację w czasie rzeczywistym i współpracę z członkami zespołu na całym świecie.

 

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

 

Badanie wykazało, że prawie 30% niepowodzeń projektów wynika z błędów w komunikacji. W rzeczywistości 99% pracowników preferuje pracę, w której komunikacja jest priorytetem. Podkreśla to znaczenie wdrożenia solidnych narzędzi i procesów komunikacyjnych w celu przyciągnięcia i zatrzymania najlepszych talentów.

Pomimo mnogości dostępnych narzędzi do współpracy, wybór odpowiedniego dla danej organizacji może być wyzwaniem. Niniejszy artykuł zawiera przegląd 10 narzędzi do współpracy zintegrowanych z platformą Microsoft 365, które mogą usprawnić komunikację, udostępnianie dokumentów i planowanie.

10 kluczowych narzędzi do współpracy na platformie Microsoft 365 zwiększających produktywność

Microsoft 365 to potężne narzędzie biznesowe z 200 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie do końca 2019 roku. Jego popularność wynika z szerokiej gamy aplikacji, narzędzi i funkcji dostosowanych do poprawy produktywności. Jednak sama liczba tych narzędzi może być przytłaczająca. Dlatego w tej sekcji przedstawiamy 10 kluczowych narzędzi do współpracy Microsoft 365, które mogą zwiększyć produktywność Twojej firmy.

  1. SharePoint Online

SharePoint to oparte na chmurze narzędzie do przechowywania plików i współpracy, oferujące bezpieczne udostępnianie plików, współpracę nad dokumentami, zarządzanie metadanymi i zaawansowane możliwości wyszukiwania. Jest ono szczególnie skuteczne w przypadku współpracy grupowej. Pakiety wyższego poziomu oferują również funkcje korporacyjne.

Godne uwagi funkcje obejmują

- Strony komunikacyjne do współpracy w całej organizacji

- Witryny centrum do współpracy zbiorczej

- MySites dla profili osobistych

- Wiki i intranety dla przedsiębiorstw

Intranet i intranet korporacyjny 

  1. Grupy programu Outlook

Outlook Groups to funkcja Microsoft 365, która umożliwia tworzenie czatów grupowych i przestrzeni do współpracy. Wszyscy członkowie są dodawani jako goście i mają dostęp do współdzielonej skrzynki pocztowej, kalendarza, planera projektów i repozytorium dokumentów.

Porównywalne do LinkedIn Groups

  1. Grupy Yammer

Yammer to narzędzie do współpracy grupowej, które działa jak forum w mediach społecznościowych. Integruje się z Outlookiem i OneDrive, tworząc "kanał", w którym użytkownicy mogą przeglądać popularne posty, śledzić posty i zostawiać komentarze. 

Porównywalne do Workplace od Facebooka

  1. Microsoft Teams

Microsoft Teams oferuje oparte na czacie rozwiązanie do pracy zespołowej. Oferuje kanały i komentarze, a także wiadomości jeden do jednego za pośrednictwem czatu Teams. Microsoft Teams zastępuje również Skype dla firm, umożliwiając członkom zespołu dzwonienie, czatowanie i konferencje internetowe w jednej zintegrowanej aplikacji Teams.

Porównywalne do Slack

  1. Zadania

To Do to narzędzie, które pomaga użytkownikom śledzić zadania i zachować porządek. Funkcje obejmują listy elementów, takich jak rekomendacje restauracji, ważne zadania, oflagowane wiadomości e-mail, możliwość dodawania terminów, udostępniania list i dzielenia dużych zadań na łatwe do zarządzania fragmenty.

Porównywalne do To-Doist, Monday.com 

  1. OneDrive

OneDrive to usługa przechowywania danych w chmurze firmy Microsoft. Oferuje współdzielenie w czasie rzeczywistym, udostępnianie do woli, dostęp offline i synchronizację między urządzeniami.

Porównywalne z Google Drive 

  1. OneNote

OneNote pozwala użytkownikom gromadzić, organizować i swobodnie udostępniać informacje w przestrzeni współpracy. Użytkownicy mogą zapisywać i udostępniać rysunki, pliki audio, zrzuty ekranu i wiele innych w jednym miejscu. 

Porównaj z Evernote

  1. Shift Shifts

Shifts to aplikacja mobilna firmy Microsoft przeznaczona do zarządzania zadaniami i zmianami w zespołach lub organizacjach.

Porównywalna z Planner, Zoho Connect, Monday.com

  1. Flow

Flow to narzędzie zaprojektowane do automatyzacji i usprawniania przepływu pracy, zwiększające produktywność poprzez eliminację czasochłonnych zadań wykonywanych ręcznie.

Można je porównać do IFTTT

  1. AskCody

AskCody to produktywne oprogramowanie zaprojektowane w celu usprawnienia procesu rezerwacji spotkań za pomocą Outlooka i Microsoft 365. Płynnie integruje się z Microsoft 365, dzięki czemu można poświęcić więcej czasu na pracę, a mniej na konfigurowanie spotkań i przestrzeni do współpracy.

Można go porównać do oprogramowania do zarządzania spotkaniami, platformy do zarządzania gośćmi i platformy analitycznej.