BLOG

Windows 11: System operacyjny nowej generacji zapewniający lepsze wrażenia z korzystania z komputera

09.08.2023 10:27
Windows 11: System operacyjny nowej generacji zapewniający lepsze wrażenia z korzystania z komputera

Windows zawsze przodował w innowacjach, zapewniając platformę umożliwiającą rozwój globalnym przedsiębiorstwom i start-upom. Było to miejsce narodzin sieci i katalizator rozwoju osobistego i zawodowego. Z ponad miliardem użytkowników korzystających z systemu Windows, Microsoft poważnie traktuje odpowiedzialność za projektowanie dla tak ogromnej publiczności. Odpowiadając na zmieniające się potrzeby użytkowników, Microsoft wprowadził Windows 11, przeprojektowany system operacyjny zaprojektowany, aby przybliżyć użytkowników do tego, co kochają. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym funkcjom systemu Windows 11 i sposobom, w jakie poprawiają one komfort korzystania z komputera.

Przeprojektowany pod kątem produktywności, kreatywności i prostoty

Windows 11 wprowadza uproszczony projekt i interfejs użytkownika, który zwiększa produktywność i inspiruje kreatywność. Nowy przycisk Start i przeprojektowany pasek zadań zapewniają nowoczesny, przejrzysty i piękny interfejs. Każdy aspekt, w tym dźwięki, czcionki i ikony, został starannie opracowany, aby dać użytkownikom kontrolę i stworzyć poczucie spokoju i swobody. Menu Start zostało przeniesione na środek, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć to, czego potrzebujesz. Wykorzystując moc chmury i platformy Microsoft 365, system Windows 11 bezproblemowo integruje najnowsze pliki na różnych platformach i urządzeniach, nawet jeśli uzyskałeś do nich dostęp na urządzeniach z systemem Android lub iOS.

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

 

Wielozadaniowość zawsze była cechą systemu Windows, a system Windows 11 przenosi ją na wyższy poziom. Dzięki funkcjom takim jak Snap Layouts, Snap Groups i Desktops użytkownicy mogą organizować swoje okna i optymalizować przestrzeń na ekranie w celu zwiększenia produktywności. Snap Layouts pozwala użytkownikom układać aplikacje obok siebie, zapewniając wizualnie czysty układ. Ponadto użytkownicy mogą tworzyć oddzielne pulpity dla różnych obszarów swojego życia, takich jak praca, zabawa lub szkoła, zgodnie z własnymi preferencjami. 

Szybszy kontakt z bliskimi

Windows 11 nie tylko zbliża użytkowników do tego, co kochają, ale także do ich bliskich. Pandemia zmieniła sposób, w jaki łączymy się cyfrowo, a system Windows 11 uwzględnia tę zmianę. Integracja Microsoft Teams na pasku zadań umożliwia użytkownikom natychmiastowe łączenie się z ich osobistymi kontaktami za pośrednictwem wiadomości tekstowych, czatu, głosu lub wideo, niezależnie od używanej platformy lub urządzenia. Niezależnie od tego, czy jest to system Windows, Android czy iOS, system Windows 11 zapewnia bezproblemową komunikację. Użytkownicy mogą również łączyć się bez aplikacji Teams za pośrednictwem dwukierunkowych wiadomości SMS. System Windows 11 sprawia również, że łączenie się ze znajomymi i rodziną jest bardziej naturalne dzięki aplikacji Teams, ponieważ użytkownicy mogą wyciszać/wyłączać wyciszenie lub uruchamiać prezentację bezpośrednio z paska zadań. 

Odblokowanie pełnego potencjału gier na PC. 

Dla graczy Windows 11 to rewolucja. Gry zawsze były podstawową częścią systemu Windows, a system Windows 11 przenosi je na nowe wyżyny. System operacyjny wykorzystuje najnowsze technologie gier, takie jak DirectX 12 Ultimate, który umożliwia wciągającą grafikę przy dużej liczbie klatek na sekundę. DirectStorage znacznie skraca czas ładowania gier i zwiększa szczegółowość świata gry. Auto HDR zapewnia szerszą i żywszą gamę kolorów, zapewniając wciągające wrażenia wizualne. System Windows 11 jest nadal zgodny z Twoimi ulubionymi akcesoriami do gier komputerowych i urządzeniami peryferyjnymi. Dzięki Xbox Game Pass na PC lub Ultimate gracze uzyskują dostęp do ogromnej biblioteki wysokiej jakości gier, do której regularnie dodawane są nowe treści. Gra międzyplatformowa zapewnia płynną rozgrywkę, zarówno na komputerze, jak i na konsoli.

Szybszy dostęp do informacji dzięki widżetom/widget

System Windows 11 zapewnia szybszy dostęp do wiadomości i informacji za pośrednictwem widżetów, spersonalizowanych kanałów obsługiwanych przez sztuczną inteligencję. Aktualizacje pogody, informacje giełdowe, aktualności i wiele więcej można wyświetlić w panelu widżetów, który wysuwa się z lewej strony. Użytkownicy mogą elastycznie dostosowywać panel Widżety tak, aby w razie potrzeby zajmował cały ekran, co pozwala im szybko rzucić okiem na ważne informacje bez przerywania pracy. Ponadto integracja usługi Bing opartej na sztucznej inteligencji z kolejką zadań zapewnia użytkownikom natychmiastowy dostęp do wyników wyszukiwania, jeszcze bardziej usprawniając wyszukiwanie informacji.

Mogliśmy zobaczyć sporo nowości, które stanowią bardzo duży skok w doświadczeniu użytkownika w porównaniu z poprzednią wersją systemu Windows. To jednak dopiero początek! W naszym następnym artykule będziemy kontynuować mapowanie tych funkcji i jakie rozwiązania wymyślił Microsoft w swoim przeprojektowanym systemie operacyjnym Windows 11 w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby użytkowników.